WITAMY W STEFANÓWCE

Stefanówka to drewniana, klimatyczna chata dla max. 6 osób, położona w Ślemieniu, który znajduje się w Żywieckim Parku Krajobrazowym.

Ślemień to niewielka, malownicza miejscowośc górska, położona w parku krajobrazowym Beskidu Małego, w dolinie rzeki Łękawki, niedaleko Żywca i Jeziora Żywieckiego.

Jest to idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej po niewysokich, acz urokliwych szczytach Beskidu Małego i Średniego, z których roztaczają się wspaniałe panoramy na Beskid Żywiecki z charakterystyczną kopułą Babiej Góry.

Cały obszar gminy to oaza spokoju, czystego powietrza i wspaniałych krajobrazów.

Podczas wędrówek można tu zobaczyć wiele ciekawych miejsc związanych z historią regionu np.Skansen Ziemii Żywieckiej oddalony 300m. od Stefanówki.

Więcej przeczytacie w zakładce atrakcje regionu »

Obok chaty przebiega Małopolski Szlak Papieski, którym można dotrzeć na Babią Górę oraz Leskowiec. Doskonała baza wypadowa do bardzo wielu znanych miejsc (Wadowice, Oświęcim, Kraków, Park Miniatur w Inwałdzie, Jezioro Żywieckie, Karczma Rzym w Suchej Beskidzkiej, kolejka na Górę Żar i wielu innych).

W sezonie zimowym działa w pobliżu wiele wyciągów narciarskich (Góra Żar, Czarny Groń w Rzykach, Pilsko w Korbielowie, Mosorny Groń w Zawoi), a dla miłośników nart biegowych wystarczy wyjśc przed dom i szusować po białym puchu.

Wspaniała atmosfera, góralska gościnność oraz tradycyjne wnętrze…

…tak po krótce można opisać Stefanówkę.